12 maja dzieci z grup „Pszczółki” i „Misie” wzięły udział w niezwykle ciekawym spotkaniu edukacyjnym poświęconym pszczołom i ich ogromnej roli w przyrodzie. Prelekcję przeprowadziły Panie Monika i Agnieszka z Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa – oddział w Choszcznie.
Podczas zajęć przedszkolaki dowiedziały się, jak ważne są pszczoły dla środowiska i człowieka, w jaki sposób powstaje miód oraz jak wygląda codzienna praca pszczół i pszczelarza. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały ciekawostek o życiu owadów zapylających, oglądały przygotowane materiały edukacyjne oraz chętnie odpowiadały na pytania prowadzących.
Spotkanie było doskonałą okazją do rozwijania wiedzy przyrodniczej oraz kształtowania postaw proekologicznych już od najmłodszych lat. Serdecznie dziękujemy Pani Monice i Pani Agnieszce oraz Wojewódzkiemu Inspektoratowi Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Choszcznie za wartościową i interesującą prelekcję.














