- Miejsko-Gminne Przedszkole w Pełczycach

WSZYSCY BAWIĄ SIĘ WSPANIALE,
JAK CO ROKU W KARNAWALE

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas.Tegoroczny bal odbył się  13 lutego pod hasłem „Kto skradł magię Świętego Mikołaja”Program poprowadzony był przez Agencję Artystyczną„ Kompania Marzeń ” ze Szczecina. Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny,  motylki, rycerzy, piratów, policjantów, strażaków , ...  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Podczas balu Mag Stefan zabrał nas razem z mikołajem w szalony świat teleportacji i czarów.
 Bal odbył się w cudownej atmosferze wypełnionej uśmiechami i wypiekami na twarzy. Dzieci bawiły się wesoło, każdy mógł zatańczyć jak najbardziej wymyślne tańce przy wesołej  muzyce. Do domu dzieci wracały we wspaniałych humorach, dzieląc się z rodzicami swoimi przeżyciami. Bardzo serdecznie dziękujemy rodzicom za udekorowanie sali na bal  oraz za miłą zabawę podczas jego trwania .

Wiklak Jolanta,              Anna Bil