- Miejsko-Gminne Przedszkole w Pełczycach

Idź do spisu treści

Menu główne:

WYDARZENIA

„O zdrowiu jeszcze nigdy nie powiedziano za dużo”

        15 marca w naszym przedszkolu odbył się Gminny konkurs wiedzy
o zdrowiu „Żyj zdrowo”. Jego celem było kształtowanie postawy prozdrowotnej i zdrowego stylu życia oraz  integracja zespołów przedszkolnych.
        W konkursie wzięły udział dzieci w wieku  5- 6 lat z oddziałów przedszkolnych z terenu naszej gminy: Tego dnia stawiły się reprezentacje dwóch grup z Lubiany, oddziału z Będargowa oraz  trzy reprezentacje grup z  przedszkola w Pełczycach .
Podczas konkursu, który przebiegał w formie rywalizacji drużynowej, przedszkolaki wykazały się obszerną wiedzą na temat zdrowego i bezpiecznego trybu życia. Bez problemu  odpowiadały na pytania z różnych dziedzin związanych ze zdrowiem i bezpieczeństwem.  Wykonywały też zadania praktyczne: segregowały produkty żywnościowe na „zdrowe” i „niezdrowe”, układały puzzle, historyjkę obrazkową. Jak na konkurs o zdrowiu przystało w trakcie zmagań umysłowych była przerwa przeznaczona na „zażycie” sporej dawki ruchu. Jury jednogłośnie zdecydowało, iż wszystkie grupy zdobyły pierwsze miejsce. Po ciężkiej pracy dzieci  mogły posilić się smakołykami, które przygotowały nasze panie kucharki z panią intendentką . Bardzo serdecznie dziękujemy opiekunom grup za przygotowanie dzieci  i udział w konkursie. Dziękujemy sponsorom oraz Radzie Rodziców za przepiękne upominki.
Konkurs przygotowała i przeprowadziła   Jolanta Wiklak


 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego