- Miejsko-Gminne Przedszkole w Pełczycach

4 stycznia 2017 r. gościliśmy w przedszkolu panią Małgorzatę Łausz kierownika choszczeńskiego biura Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wraz z pracownikami. Pani kierownik w imieniu Prezesa Agencji pana Daniela Obajtka przekazała dla naszego przedszkola pakiet edukacyjny, w skład którego wchodzą książki dla dzieci, zabawki i różnego rodzaju gry. Wszystkie te upominki dzieci otrzymały w zamian za udział w konkursie plastycznym na temat pracy rolnika. Wykonanie prac zostało poprzedzone przeprowadzeniem przez nauczycielki zajęć na temat roli i zadań rolnika. Dzięki temu przedszkolaki mogły dowiedzieć się skąd bierze się żywność na naszych stołach i jak bardzo potrzebna jest praca rolnika. Prace posłużyły  do zorganizowania wystawy, którą podziwiali nasi goście. Pakiet edukacyjny był na tyle pokaźny, że udało się obdzielić nim wszystkie pięć grup przedszkolnych. Dziękujemy przedstawicielom ARIMR za tak miły gest.
Dyr. Marzenna Dziekońska