- Miejsko-Gminne Przedszkole w Pełczycach

Idź do spisu treści

Menu główne:

WYDARZENIA
FESTYN RODZINNY 2018


16 maja 2018 r. w Miejsko-Gminnym Przedszkolu w Pełczycach odbył się Festyn Rodzinny zorganizowany wspólnie przez Przedszkole, Radę Rodziców oraz Żłobek.
Przedszkolny plac zabaw i mini miasteczko ruchu drogowego tętniły życiem przez ponad 3 godziny.
Odbyły się konkurencje sportowe poprowadzone przez pana Daniela Świrskiego. Tradycyjnie największą frajdą były wyścigi rzędów, do których udało się zaangażować również rodziców oraz konkurs przeciągania liny.
Z kolei  pod kierunkiem pani Ani Lachowskiej mieliśmy okazję zatańczyć dynamiczną Zumbę. Tę aktywność zdominowały dorosłe uczestniczki festynu, za co należą im się niewątpliwie duże brawa.
Top Dance pod kierunkiem pani Marzeny Luizetto zaprezentował kilka bardzo atrakcyjnych układów tanecznych, a pomysłowe stroje tancerzy zachwyciły nie tylko przedszkolaków.
Umiejętności  najmłodszych tancerzy z zespołu prowadzonego w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury przez panią Magdalenę Adamiok również uzyskały aplauz publiczności.
Nie lada atrakcją, szczególnie dla chłopców był pokaz sztuk walki Tekwondo w wykonaniu pana Adama Kulczyckiego. Instruktor zaangażował chętnych uczestników i pod jego czujnym okiem ręce i nogi ,,poszły w ruch”.  
Policjanci z  Posterunku Policji w Pełczycach, oddelegowani  dzięki uprzejmości Kierownika asp.szt. Pawła Jagiełły przybyli do nas w składzie: mł.asp. Renata Czaja, sierż.sztab. Dariusz Fieńko. Mundury policjantów
i pojazd, do którego zapraszali naszych milusińskich stanowiły kolejny gwóźdź programu. Za kierownicą radiowozu przedszkolaki w swojej wyobraźni stawali się na chwilę odważnymi policjantami.
Wiele radości dostarczyły wszystkim pokazy strażackie, możliwość przebywania w wozie w towarzystwie prawdziwych strażaków i zorganizowany przez nich tor przeszkód, za przejście którego nagrodą było markowanie gaszenia pożaru z wykorzystaniem prawdziwego węża strażackiego. Komendant OSP w Pełczycach Marcin Małysz Gortych wraz ze swoją brygadą:  Michałem Zawłockim, Kamilem Wiklakiem, Konradem Januszem, Grzegorzem Małyszem,  oprócz kunsztu strażackiego popisali się również niezwykłym talentem pedagogicznym.
Przez cały czas trwania imprezy dzieci i ich opiekunowie mogli wykonywać praktyczne ćwiczenia na  fantomie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej dzięki obecności ratownika medycznego pana  Kamila Jedynaka.
Pięknie prezentowały się w naszym ogrodzie konie pana Mirosława Pasternaka. Dzieci miały do wyboru czarnego lub białego konia, na którym mogły odbyć przejażdżkę pod opieką panów Rafała Grygiera i Michała Pasternaka.
 Oprócz stoisk konsumpcyjnych oblegana była loteria fantowa, a losowanie nagród głównych, ufundowanych przez panią Aleksandrę Andersen i pracowników przedszkola, zakończyło imprezę i dostarczyło dodatkowych emocji.
Dyrektor Przedszkola, pracownicy i przedszkolaki serdecznie dziękują wszystkim osobom  zaangażowanym w zorganizowanie i przeprowadzenie Festynu Rodzinnego. Bezcenny jest udział Rady Rodziców na czele z jej przewodniczącą panią Izabelą Szubką na wszystkich etapach realizacji przedsięwzięcia. Ponad to bardzo wielu rodziców dzieci przedszkolnych, jak i żłobkowych, że nie sposób ich wymienić, dołożyło swoją cegiełkęZa materialny wkład w postaci rzeczowej lub pieniężnej serdecznie dziękujemy sponsorom i użyczającym sprzętu na festyn, wśród których znaleźli się: Stacja Paliw w Pełczycach, Nowak Instalacje,PIK,  Allfood  - Hurtownia Mrożonek Warzyw i Ryb oddział Gorzów, Hurtownia, Piekarnia Rolmex, Salon ,,Lakier”, Gabinet Kosmetyki Profesjonalnej MR w Barlinku, Kwiaciarnia ,,Bratek”, ,,Dudek Trans”, Stowarzyszenie Lider Pojezierza, p. Wiesława Błaszczak.
Nasze wspólne przedsięwzięcie okazało się sukcesem. Najważniejsze zadanie zostało zrealizowane, nikt się nie nudził a na twarzach dzieci gościła radość i zadowolenie, chyba też z wdzięczności dla rodziców za poświęcony im czas. Dochód z festynu zostanie przeznaczony na wyposażenie naszego przedszkola w sprzęt multimedialny do zajęć z dziećmi.


                                                                                                                     Marzenna Dziekońska

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego