- Miejsko-Gminne Przedszkole w Pełczycach

Idź do spisu treści

Menu główne:

WYDARZENIA

Początek czerwca to czas wyjątkowo lubiany przez wszystkie dzieci.
Jak co roku nasze przedszkole hucznie uczciło Dzień Dziecka dzięki wielkiemu wsparciu i organizacji Stowarzyszenia Ziemi Pełczyckiej.
           W festynie integracyjnym uczestniczyły również dzieci niepełnosprawne  z naszej gminy. Festyn uświetniony był różnymi atrakcjami : była muzyka, tańce, dużo balonów, malowanie twarzy.  Imprezę urozmaiciło zwiedzanie wozów:  straży pożarnej i policji, pokazy specjalnie wyszkolonego psa oraz pokazy udzielania pierwszej pomocy wypadku drogowego z udziałem straży pożarnej. Kolejną frajdą było wspólne spożywanie kiełbasek z grilla.
Wszystkie atrakcje udostępnione przedszkolakom były możliwe dzięki ludziom WIELKIEGO SERCA - Prezesowi Stowarzyszenia Markowi Jackowi Sowińskiemu, Joannie Janił, Januszowi Berładynowi. To była niezapomniana przygoda, która niewątpliwie uatrakcyjniła dzień w przedszkolu.
Pomimo pochmurnej i dżdżystej pogody na twarzach dzieci widać było uśmiech i zadowolenie. Impreza na długo pozostanie w naszej pamięci.
Następnego dnia – 2 czerwca - czekała na naszych przedszkolaków kolejna niespodzianka, byliśmy  MGOK na przedstawieniu " Baśniowa Kraina", za które zapłaciła Rada Rodziców. Aktorami były dzieci z kółka teatralnego działającego w Ośrodku Kultury w Pełczycach.
Dwudniowe święto zamykamy słowami Janusza Korczaka "Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat".
                                                                                                   
                                          Bil Anna


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego