- Miejsko-Gminne Przedszkole w Pełczycach

Idź do spisu treści

Menu główne:

WYDARZENIA

Piękna pogoda,  śmiech, rozradowanie, wesołość, podekscytowanie, zachwyt, przygoda, wrzawa, jazgot, to to czego doświadczyli wszyscy  obecni podczas  tegorocznego  Festynu Rodzinnego.

We wtorek 23 maja br. w naszym przedszkolu odbył się Festyn Rodzinny. Na imprezę zaproszono rodziców, dzieci i wszystkich sympatyków przedszkola. Wszystkich obecnych powitała  pani dyrektor Marzenna  Dziekońska, która to poinformowała  o czekających na wszystkich atrakcjach życząc miłej i udanej zabawy. Zachęciła również do skorzystania z możliwości umieszczenia dziecka w żłobku osoby, które są bezrobotne bądź pragną wrócić do pracy po przerwie związanej z opieką  nad dzieckiem.
I w tym roku organizatorzy zaproponowali uczestnikom urozmaicony pogram i wiele atrakcji , każdy mógł znaleźć coś interesującego dla siebie. Możliwość przebywania w wozie strażackim w towarzystwie prawdziwych strażaków, zakładanie hełmów, trzymanie długiego węża przez który leciała woda okazała się dla dzieci nie lada atrakcją. Mundury policjantów i pojazdy , do których zapraszali naszych milusińskich Policjanci z  Posterunku Policji w Pełczycach oraz z Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie stanowiły kolejny gwóźdź programu. Za kierownicą radiowozu czy motocykli  przedszkolaki w swojej wyobraźni stawali się na chwilę odważnymi policjantami. Wielką atrakcją w tym roku była przejażdżka na koniu oraz spotkanie z psem policyjnym o imieniu Drake specjalnie szkolonym do tropienia narkotyków . Bardzo chętnie odwiedzanym miejscem przez dzieci był punkt malowania twarzy. Dzieci nie uczęszczające na co dzień do naszej placówki miały okazję wybrać się na ,,wycieczkę” po przedszkolu, podczas której ,,przewodnik”- p. dyrektor oprowadziła je po wszystkich salach, na których czekały na dzieci oraz ich rodziców panie nauczycielki. Małym gościom tak podobały się sale i znajdujące się tam zabawki, że nie chciały  ich opuszczać. Panu Darkowi, którego nieodłącznym atrybutem podczas imprezy był mikrofon, udało się zaprosić do wspólnych pląsów, prowadzonych przez nasze panie nauczycielki, zarówno dzieci  rodziców jak i  babcie i dziadków. Duże powodzenie miała loteria fantowa oraz stoiska
gastronomiczne, gdzie miłośnicy smacznych przekąsek delektowali się pysznymi ciastami, lodami, goframi z bitą śmietaną i truskawkami. Dodatkowo podczas tegorocznego festynu można było spróbować bigosu, pierogów, hamburgerów oraz dań z grilla, takich jak: smażona kiełbaska, kaszanka czy kurczak. Nie zabrakło również ulubionej przez dzieci waty cukrowej. Jednak kulminacyjnym punktem festynu było losowanie nagród głównych W tym roku sponsorzy ufundowali nam min. grilla , kosz owoców, bony pieniężne. Festyn zakończył się późnym popołudniem pamiątkowym zdjęciem oraz odśpiewaniem hymnu przedszkola
„ Bo nasze przedszkole to jedna rodzina”.
Wszystkim osobom, którzy przyczynili się do organizacji festynu jeszcze raz serdecznie dziękujemy. Kolejny festyn już za rok! Serdecznie zapraszamy.
Dochód osiągnięty dzięki Wam oraz wsparciu sponsorów zostanie przeznaczony na kontynuację akcji rozpoczętej w poprzednim roku szkolnym polegającej  na doposażeniu naszej placówki w sprzęt rekreacyjno- sportowy ( pawilon ogrodowy, stoły i ławki zewnętrzne oraz urządzenia i przybory do gier i zabaw)
Bezcenny jest udział Rady Rodziców na czele z jej przewodniczącą panią Izabelą Szubką na wszystkich etapach realizacji przedsięwzięcia.
Za materialny wkład w postaci rzeczowej lub pieniężnej serdecznie dziękujemy sponsorom i użyczającym, wśród których znaleźli się: Spółka Niwa – państwo Mazur z Przekolna , Allfood  - Hurtownia Mrożonek Warzyw i Ryb oddział Gorzów, Hurtownia Spożywcza „ PIK” Józef Bułat,  Piekarnia Rolmex – Tomasz i Andrzej Śliczniak, Sklep Odzieżowy w Pełczycach – państwo Panowicz , pani Aleksandra Andersen, pan Krzysztof Wiklak członek zarządu  Stowarzyszenia  „Lider Pojezierza” , MGOK w Pełczycach,  Szkółka Jeździecka w Przekoln                                                                 


                                                 
Wiklak Jolanta

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego